Přidejte se

Druhy členství

Již od r. 1895 SUT spolčuje příznivce tance. Dnes nabízí vícero druhů členství, které Vám otevře cestu k tanci a tanečnímu vzdělání.

M
"

Pobočné spolky

Pobočné spolky

Petrana Slámová

21. srpen 2021

Popisy tanců

TECHNIKA LATINSKOAMERICKÝCH TANCŮ

(Ing. Zdeněk Landsfeld, Jiří Plamínek)

Úplné popisy v principech Waltera Lairda. Skvělá pomůcka pro trenéry a taneční mistry. Zahrnuje rumbu, sambu, cha-cha-cha, paso doble a jive. Rozsah 240 stran, text v českém jazyce, názvy figur a variací i v angličtině. Již 2.vydání. Cena 520 Kč.

OTÁZKY A ODPOVĚDI k Technice standardních a latinskoamerických tanců

Pro všechny typy zkoušek amatérů i profesionálů. Zahrnuje nejčastější otázky používané examinátory v tuzemsku i zahraničí. Nepostradatelné pro studenty oboru a pro profesionály. Text v českém jazyce, názvy figur a variací i v angličtině. Cena 250 Kč.

TECHNIKA STANDARDNÍCH TANCŮ

(Ing. Zdeněk Landsfeld, Jiří Plamínek)

Úplné popisy v tomto rozsahu v češtině nepublikované. Nepostradatelný studijní materiál pro tanečníky, trenéry a taneční mistry. Zahrnuje waltz, slowfox, quickstep, tango a valčík. Rozsah 145 stran, text v českém jazyce, názvy figur a variací i v angličtině. Již 2. vydání. Cena 470 Kč.

POLKA

(Jindřich Hes sen.)

Vznik, historie a popisy figur a variací české polky. 16 stran.

Doporučená literatura pro trenérské studium na FTVS University Karlovy v Praze a FTK University Palackého v Olomouci. Cena 100 Kč.

 

Jan Beránek

21. srpen 2021

Objevte

Druhy členství

 

Vyberte si, do jaké divize SUT byste se rádi přihlásili. Vodítkem může být jednoduché rozdělení podle orientace jednotlivých spolků: SUT – taneční mistři a profesionální lektoři, CAL SUT – výkonnostní taneční páry a jednotlivci, CPADU – Pro-Am tanečníci a tanečnice, Para Dance – tanec na vozíku. Věříme, že u nás najde své místo každý tanečník!

 

Profesionální členství SUT

Taneční patří již od r. 1895 k základním pilířům společenské výchovy v českých zemích. SUT tradičně vzdělává a podporuje taneční mistry po celé ČR. Profesionální členství SUT je určeno pro taneční mistry a profesionální lektory, kteří mohou doložit své vzdělání v oboru. Členství jim zaručuje pravidelné kongresy, aktuální reporting dění týkající se výuky tance, semináře a dotační a právní podporu. V případě dalších dotazů se obraťte, prosím, na náš sekretariát na ales.medilek@sut.cz.

Amatérské členství SUT

Pokud nemůžete doložit taneční vzdělání a chtěli byste se zapojit do programu péče o profesionální členy, můžete využít možnosti tzv. amatérského členství SUT. To je určeno pro lektory tance, kteří by chtěli také navštěvovat kongresy, získávat pravidelné informace o tanečním dění a být součástí komunity tanečních mistrů. Tento typ členství neobsahuje možnost soutěžit na akcích SUT.

Pro více informací kontaktujte náš sekretariát na office@sut.cz.

Kolektivní členství SUT

Typickým kolektivním členem je taneční škola, která pro své žáky vede taneční kurzy či semináře. SUT své kolektivní členy podporuje organizačně a finančně v rozvoji jejich členské základny. Kolektivní členství je zpoplatněno dle finančního řádu SUT.  Pro více informací kontaktujte, prosím, náš sekretariát na office@sut.cz.

Soutěžní členství Amatérská liga

SUT organizuje postupové taneční soutěže, národní taneční ligu, mistrovství ČR. Pro možnost zapojit se do soutěžního dění je podmínkou mít uhrazené členství v Czech Amateur League. Členství je zpoplatněno 300 Kč/ 2 roky a opravňuje vás ke startu na soutěžích SUT. Před samotným startem nezapomeňte vložit do systému potvrzenou “Zdravotní způsobilost”.

V případě prvozápisu vyplňte formulář a uhraďte částku na účet: 2001919886/2010 pod variabilním symbolem 01 a v poznámce uveďte vaše jméno a příjmení.

Pro více informací kontaktujte, prosím, náš sekretariát na office@sut.cz.

Kolektivní členství Amatérská liga

Kolektivní členství je vhodné především pro taneční kluby, jejichž členové se účastní amatérských soutěží svazu. Pravidelně vyhodnocujeme úspěšnost práce jednotlivých klubů a díky programu podpory talentované mládeže jim poskytujeme finanční součinnost pro jejich aktivity. Pro získání členství využijte následující odkaz.

 

Soutěžní členství Czech Pro Am Dance Union

Czech Pro Am Dance Union organizuje seriál tanečních soutěží, které každoročně vrcholí mistrovstvím ČR v jednotlivých disciplínách. Pro možnost účasti na soutěžích za zvýhodněných podmínek využijte možnosti bezplatného členství (platí po celý rok 2021). Nebudete muset na soutěžích platit vstupné na sál, budete zařazeni do soutěžního ranklistu, bude vám vytvořen osobní profil, kde budete moci sledovat svůj progres na soutěžích.

Pro více informací kontaktujte, prosím,  Evu Bartuňkovou.

Kolektivní členství Czech Pro Am Dance Union

Členství pro kluby je zvýhodněno nabídkou partnerů svazu na jejich zvýhodněné služby, od slev na taneční obuv, doplňky, po taneční kostýmy.

Soutěžní členství Czech Para Dance Sport

Nejdynamičtěji se rozvíjející odvětví tance v současné době. Soutěžní členství umožňuje startovat na Para Dance Sport soutěžích pořádaných Czech Para Dance Sport SUT.

Kolektivní členství Czech Para Dance Sport

Je nejvhodnější cestou pro taneční školy či kluby jak se zapojit do rozvoje Para dance Sportu v české republice a získat podporu a zázemí Czech Para Dance Sport SUT, gestora pro sportovní tanec na vozíku.