Přidejte se

Přihlášky

Pravidelné semináře s těmi nejlepšími v oboru. Lektoři domácí i ze zahraničí. Sledujte náš kalendář.

M
"

Pobočné spolky

Pobočné spolky

Petrana Slámová

21. srpen 2021

Popisy tanců

TECHNIKA LATINSKOAMERICKÝCH TANCŮ

(Ing. Zdeněk Landsfeld, Jiří Plamínek)

Úplné popisy v principech Waltera Lairda. Skvělá pomůcka pro trenéry a taneční mistry. Zahrnuje rumbu, sambu, cha-cha-cha, paso doble a jive. Rozsah 240 stran, text v českém jazyce, názvy figur a variací i v angličtině. Již 2.vydání. Cena 520 Kč.

OTÁZKY A ODPOVĚDI k Technice standardních a latinskoamerických tanců

Pro všechny typy zkoušek amatérů i profesionálů. Zahrnuje nejčastější otázky používané examinátory v tuzemsku i zahraničí. Nepostradatelné pro studenty oboru a pro profesionály. Text v českém jazyce, názvy figur a variací i v angličtině. Cena 250 Kč.

TECHNIKA STANDARDNÍCH TANCŮ

(Ing. Zdeněk Landsfeld, Jiří Plamínek)

Úplné popisy v tomto rozsahu v češtině nepublikované. Nepostradatelný studijní materiál pro tanečníky, trenéry a taneční mistry. Zahrnuje waltz, slowfox, quickstep, tango a valčík. Rozsah 145 stran, text v českém jazyce, názvy figur a variací i v angličtině. Již 2. vydání. Cena 470 Kč.

POLKA

(Jindřich Hes sen.)

Vznik, historie a popisy figur a variací české polky. 16 stran.

Doporučená literatura pro trenérské studium na FTVS University Karlovy v Praze a FTK University Palackého v Olomouci. Cena 100 Kč.

 

Jan Beránek

21. srpen 2021

“Existují jisté zkratky ke štěstí. Tanec je jednou z nich.”

Vicky Baum, novinářka a spisovatelka

Profesionální členství SUT

Taneční patří již od r. 1895 k základním pilířům společenské výchovy v českých zemích. SUT tradičně vzdělává a podporuje taneční mistry po celé ČR. Profesionální členství SUT je určeno pro taneční mistry a profesionální lektory, kteří mohou doložit své vzdělání v oboru. Členství jim poskytuje pravidelné kongresy, aktuální reporting dění týkající se výuky tance, semináře a dotační a právní podpora. Pro obnovení členství se prosím řiďte dle finančního katalogu. V případě dalších dotazů se obraťte, prosím, na Aleše Mědílka.

Amatérské členství SUT

Pokud nemůžete doložit taneční vzdělání a chtěli byste se zapojit do programu péče o profesionální členy, můžete využít možnosti tzv. amatérského členství SUT. To je určeno pro lektory tance, kteří by chtěli také navštěvovat kongresy, získávat pravidelné informace o tanečním dění a být součástí komunity tanečních mistrů. Tento typ členství neobsahuje možnost soutěžit na akcích SUT. Pro obnovení členství se prosím řiďte dle finančního katalogu.

Pro více informací kontaktujte office@sut.cz.

Kolektivní členství SUT

Typickým kolektivním členem je taneční škola, která pro své žáky vede taneční kurzy či semináře. SUT své kolektivní členy podporuje organizačné a finančně pro rozvoj jejich členské základny. Kolektivní členství je zpoplatněno dle finančního řádu SUT.  Pro obnovení členství se prosím řiďte dle finančního katalogu. Pro více informací kontaktujte office@sut.cz.

Soutěžní členství Amatérská liga

SUT organizuje postupové taneční soutěže, národní taneční ligu, mistrovství ČR. Pro možnost zapojit se do soutěžního dění je podmínkou mít uhrazené členství v Czech Amateur League. Členství je zpoplatněno 300 Kč/ kalendářní rok a opravňuje vás ke startu na soutěžích SUT. Před samotným startem nezapomeňte zaslat potvrzenou “Zdravotní způsobilost” na emailovou adresu zdravotni-zpusobilost@sut.cz. Pro obnovení členství se prosím řiďte dle finančního katalogu.

Pro více informací kontaktujte
office@sut.cz

Kolektivní členství Amatérská liga

Soutěžní členství Czech Pro Am Dance Union

Czech Pro Am Dance Union organizuje seriál tanečních soutěží, které každoročně vrcholí mistrovstvím ČR v jednotlivých disciplínách. Pro možnost účasti na soutěžích za zvýhodněných podmínek využijte možnosti bezplatného členství (platí po celý rok 2021). Nebudete muset na soutěžích platit vstupné na sál, budete zařazeni do soutěžního ranklistu, bude vám vytvořen osobní profil, kde budete moci sledovat svůj progres na soutěžích. Pro obnovení členství se prosím řiďte dle finančního katalogu.

Pro více informací kontaktujte Evu Bartuňkovou

Kolektivní členství Czech Pro Am Dance Union

Soutěžní členství Czech Para Dance Sport

Dynamicky rozvíjejícímu se tanci na vozíku se v České republice věnuje výhradně Czech Para Dance Sport SUT. Chcete-li se dozvědět více o této sportovní disciplíně ať už jako chodící partner či jako aktivní sportovec ParaDanceSportu, staňte se členem pobočného spolku Svazu učitelů tance.  Vedle historicky první soutěže v tanci na vozíku a online kongresu v téže disciplíně jsme letos v srpnu zorganizovali první Světový pohár v tanci na vozíku v České republice a zařadili se tak na seznam organizátorů soutěží ParaDanceSport s podporou IPC (Mezinárodního paralympijského výboru). Pro obnovení členství se prosím řiďte dle finančního katalogu.

Jsme také členy Českého paralympijského výboru a gestory ParaDanceSportu v České republice.

Podporujeme rozvoj tance na vozíku jak z hlediska soutěžního prostředí, tak formou kurzů a individuálních tréninků. Tančit totiž podle našeho motta může každý! Přidejte se k nám i Vy!

Kolektivní členství Czech Para Dance Sport

Jste taneční škola, klub a máte zájem rozšířit svou působnost v oblasti tance i tímto směrem? Podporujeme další kluby napříč celou Českou republikou nejen v rozvoji sportovní disciplíny ParaDanceSport, ale pořádáme i zájmové rekreační kurzy společenského tance na vozíku. V letošním roce jsme zajistili již do čtyř tanečních studií speciální sportovní taneční vozík, na kterém mohou trénovat a soutěžit naši členové. Pro obnovení členství se prosím řiďte dle finančního katalogu.