Tančíme

Chci začít

Pokud vás baví se hýbat do hudby, máte ty nejlepší předpoklady pro tanec. Stačí si jen vybrat, kam povedou vaše první taneční kroky.

M
"

Pobočné spolky

Pobočné spolky

Petrana Slámová

21. srpen 2021

Popisy tanců

TECHNIKA LATINSKOAMERICKÝCH TANCŮ

(Ing. Zdeněk Landsfeld, Jiří Plamínek)

Úplné popisy v principech Waltera Lairda. Skvělá pomůcka pro trenéry a taneční mistry. Zahrnuje rumbu, sambu, cha-cha-cha, paso doble a jive. Rozsah 240 stran, text v českém jazyce, názvy figur a variací i v angličtině. Již 2.vydání. Cena 520 Kč.

OTÁZKY A ODPOVĚDI k Technice standardních a latinskoamerických tanců

Pro všechny typy zkoušek amatérů i profesionálů. Zahrnuje nejčastější otázky používané examinátory v tuzemsku i zahraničí. Nepostradatelné pro studenty oboru a pro profesionály. Text v českém jazyce, názvy figur a variací i v angličtině. Cena 250 Kč.

TECHNIKA STANDARDNÍCH TANCŮ

(Ing. Zdeněk Landsfeld, Jiří Plamínek)

Úplné popisy v tomto rozsahu v češtině nepublikované. Nepostradatelný studijní materiál pro tanečníky, trenéry a taneční mistry. Zahrnuje waltz, slowfox, quickstep, tango a valčík. Rozsah 145 stran, text v českém jazyce, názvy figur a variací i v angličtině. Již 2. vydání. Cena 470 Kč.

POLKA

(Jindřich Hes sen.)

Vznik, historie a popisy figur a variací české polky. 16 stran.

Doporučená literatura pro trenérské studium na FTVS University Karlovy v Praze a FTK University Palackého v Olomouci. Cena 100 Kč.

 

Tančíme

Jak začít tančit

 

Člověk může začít tančit v každém věku. Dokladem je oblíbenost kurzů pro dospělé, do kterých se můžete přihlásit u našich tanečních škol. Taneční pro mládež jsou zastoupeny již historicky ve velmi silném zastoupení v každém kraji. Z nich se při hlubším zájmu o tanec profilují taneční páry, které se dále vzdělávají v tanečních školách a účastní se soutěží. Pro začátek Vaší taneční kariéry doporučujeme se obrátit na nejbližší taneční školu ve vašem okolí. Pokračováním Vaší taneční cesty může být účast na soutěžích našeho svazu a možná i vrchol v podobě mistrovského titulu.

Rekreační tanec

V SUT má rekreační tanec více než 60-ti letou tradici. Typickými účastníky těchto soutěží s názvem Hobby Dance jsou absolventi tanečních, děti z tanečních kroužků a studenti tanečních škol. V SUT jsou rozděleny na 3 výkonnostní úrovně. Pro účast na soutěžích Hobby E stačí evidence bez nutnosti platby členských příspěvků. Start v kategorii Hobby D je podmíněna registrací do SUT AL. Pro postup do Hobby C je nutné získání 150 bodů.

Amatérský - výkonnostní tanec

Výkonnostní kategorie začínají v SUT třídou Sport C. Účastníci jsou typicky tanečníci, kteří se věnují tanci již intenzivněji. Ve třídě Sport C je stále nutné držet choreografii v mezích sylabu od tříd B se tančí otevřený repertoár. Postupy do vyšších tříd  jsou dány ziskem 150 bodů a to od tříd Sport C – B- A, až do třídy nejvyšší – Sport S. Soutěže ranklistového charakteru pro zisk bodů do žebříčku jsou vedeny pod Národní taneční ligou.

Profesionální tanec

Královskou kategorií je třída nejvyšší – profesionální. Ta je již od 20. let  minulého století, až do dnešních dnů nedílnou součástí mistrovství organizovaných SUT. Profesionální taneční páry pravidelně reprezentují ČR na světových soutěžích mistrovství světa a Evropy včetně vrcholných soutěží v Anglii (Blackpool, UK OPEN, International).