Soutěžíme

Festival tanečního mládí

Seriál soutěží s více než 20-ti letou tradicí, které každoročně oslovují taneční soubory z celé ČR a vrcholí na mistrovství v pěti disciplínách.

Do soutěží FTM se mohou přihlásit všechny kolektivy z ČR, které se zabývají některou ze soutěžních disciplín, a splní podmínky jeho soutěžního řádu. Podmínkou ani překážkou účasti není členství v různých tanečních organizacích.

JIŘÍ PLAMÍNEK

President Svazu učitelů tance ČR

Vize

 

Festivalu tanečního mládí

 

Posláním FTM je podpora tvůrčích aktivit kolektivů všech věkových kategorií, konfrontace výsledků jejich práce a prezentace nejlepších prací choreografů v tanečních žánrech, pracujících s prostorem tanečního parketu. Soutěžními disciplínami jsou Plesová předtančení, Art Dance a Disco Dance, Show Dance a Street dance. 6 regionálních kol vrcholí mistrovstvím ČR. V roce 2018 se zúčastnilo přes 8000 tanečníků.

Významným partnerem a nedílnou součástí organizace celého projektu Festivalu tanečního mládí je spřátelený Český taneční svaz, neboť “tanec je jen jeden” ale jeho portfolio je neuvěřitelně široké. Tak abychom obsáhli alespoň část tanečních aktivit, přesouváme některé projekty pod hlavičku právě Českého tanečního svazu.

Soutěžní pravidla naleznete v dokumentech nebo zde.

Výsledky soutěží

Partneři Festivalu tanečního mládí