O nás

Rodina SUT

Záruku široké škály žánrů a stylů tance přináší činnost pobočných spolků a směřování střešních organizací

M
"

Pobočné spolky

Pobočné spolky

Petrana Slámová

21. srpen 2021

Popisy tanců

TECHNIKA LATINSKOAMERICKÝCH TANCŮ

(Ing. Zdeněk Landsfeld, Jiří Plamínek)

Úplné popisy v principech Waltera Lairda. Skvělá pomůcka pro trenéry a taneční mistry. Zahrnuje rumbu, sambu, cha-cha-cha, paso doble a jive. Rozsah 240 stran, text v českém jazyce, názvy figur a variací i v angličtině. Již 2.vydání. Cena 520 Kč.

OTÁZKY A ODPOVĚDI k Technice standardních a latinskoamerických tanců

Pro všechny typy zkoušek amatérů i profesionálů. Zahrnuje nejčastější otázky používané examinátory v tuzemsku i zahraničí. Nepostradatelné pro studenty oboru a pro profesionály. Text v českém jazyce, názvy figur a variací i v angličtině. Cena 250 Kč.

TECHNIKA STANDARDNÍCH TANCŮ

(Ing. Zdeněk Landsfeld, Jiří Plamínek)

Úplné popisy v tomto rozsahu v češtině nepublikované. Nepostradatelný studijní materiál pro tanečníky, trenéry a taneční mistry. Zahrnuje waltz, slowfox, quickstep, tango a valčík. Rozsah 145 stran, text v českém jazyce, názvy figur a variací i v angličtině. Již 2. vydání. Cena 470 Kč.

POLKA

(Jindřich Hes sen.)

Vznik, historie a popisy figur a variací české polky. 16 stran.

Doporučená literatura pro trenérské studium na FTVS University Karlovy v Praze a FTK University Palackého v Olomouci. Cena 100 Kč.

 

Jan Beránek

21. srpen 2021

POZNEJTE

Rodinu SUT

 

Pobočné spolky SUT byly založeny na podporu rozvoje nových, dynamicky se rozvíjejících stylů tance – tanec profesionálů s amatéry,  tanec na vozíku či amatérský sportovní tanec.  V jejich vedení pracují zkušení tanečníci, manažeři i vedoucí tanečních klubů. Seznamte se také s dalšími organizacemi, kterých je SUT součástí.

Czech Amateur League

Pobočný spolek věnující se rozvoji amatérského tance s cílem intenzivně  propojovat svět tanečních se světem soutěžního amatérského  tance. Organizuje národní mistrovství, podporuje reprezentaci a talentovanou mládež.

Czech Pro Am Dance Union

Celorepublikově působící svaz, který sjednotil soutěžním řádem rozstříštěná pravidla jednotlivých organizátorů. Vytvořil vzdělávací platformu Pro-Am Academy, taneční syllabus povolených figur a nastavil právní rámec fungování národní série soutěží.

Czech Para Dance Sport

Národní svaz zastřešující tanec na vozíku  – Para Dance sport. Organizuje vzdělávací akce – kongresy, národní mistrovství a světový pohár. Podporuje národní reprezentaci, kterou vysílá na mistrovství světa a Evropy. Je také gestorem NSA pro Para Dance Sport v ČR. Stal se také přidruženým členem Českého paralympijského výboru.

Český taneční svaz

Díky svému širokému záběru je SUT složen z pracovních týmu, divizí a pobočných spolků. Mateřskou a zároveň páteřní organizací je Svaz učitelů tance ČR, který sdružuje taneční mistry, lektory a profesionální tanečníky.  Aktivitám rekreačního sportu se věnuje přidružený Český taneční svaz. Organizuje národní sérii soutěží Festivalu tanečního mládí vrcholící MČR a sérii soutěží Hobby Dance a Absolventů tanečních kurzů.

World Dance Council

Střešní organizace

Světová taneční organizace s více než 59 členskými státy, organizující vzdělávání a taneční soutěže po celém světě. V Evropě má zastoupení v podobě většiny států a silné pozice zastává také v asijských zemích. Úroveň profesionálních párů, které WDC reprezentují, patří k nejvyšší na světě. 

Sdružení sportovních svazů ČR

Střešní organizace

Druhé největší sportovní sdružení v ČR. Zastřešuje více než 600.000 sportovců v celé ČR. Sdružuje 22 sportovních svazů pestrého zaměření. Od tance, motoristický sport, hasičský sport až po letectví. Díky jejímu širokému záběru poskytuje svým členům univerzální služby, které pomáhají jejich fungování a rozvoji. Našemu svazu poskytuje mimo jiné díky rámcové smlouvě zajištění OSA na všechny sportovní akce a také pojištění pro případ úrazu.

World Dance Sport Council Amateur League

Partnerské organizace

Úzce navázaný svaz na World Dance Council v podobě jejího prezidenta Donnie Burnse. Zastřešuje amatérský taneční sport a tím doplňuje orientaci “mateřské” organizace WDC na sport profesionální. Organizuje mistrovství světa, mistrovství Evropy, kterých se naše páry hojně účastní. 

World Artistic Dance Federation

Střešní organizace

Tanec není jen sport, tanec je i umění. World Artistic Dance Federation zohledňuje obě složky stejnou měrou. Mezinárodní organizace s 83 členy je zastřešující organizací zejména pro Solo, synchro a duo dance, které se v rámci SUT velmi dynamicky rozvíjejí.

World Dance Organisation

Zastřešující organizace

Svaz učitelů tance je národním členem WDO.

Národní Sportovní Agentura

Střešní organizace

Národní sportovní agentura jako ústřední správní orgán státní správy České republiky postupně přejímá od MŠMT oblast poskytování podpory ve sportu v ČR. Cílem je dosáhnout harmonického sportovního prostředí, které bude vychovávat úspěšné vrcholové sportovce reprezentující naši zemi v zahraničí, ale i podporovat rekreační sportovce, pro které je pohyb relaxační aktivitou ke škole či zaměstnání.

Český paralympijský výbor

Zastřešující organizace

Pobočný spolek Czech Para Dance Sport SUT se stal přidruženým členem Českého paralympijského výboru.