O nás

Cíle a hodnoty

Základní hodnoty SUT ČR pomáhají formovat a kultivovat generace mladých mužů a žen

M
"

Pobočné spolky

Pobočné spolky

Petrana Slámová

21. srpen 2021

Popisy tanců

TECHNIKA LATINSKOAMERICKÝCH TANCŮ

(Ing. Zdeněk Landsfeld, Jiří Plamínek)

Úplné popisy v principech Waltera Lairda. Skvělá pomůcka pro trenéry a taneční mistry. Zahrnuje rumbu, sambu, cha-cha-cha, paso doble a jive. Rozsah 240 stran, text v českém jazyce, názvy figur a variací i v angličtině. Již 2.vydání. Cena 520 Kč.

OTÁZKY A ODPOVĚDI k Technice standardních a latinskoamerických tanců

Pro všechny typy zkoušek amatérů i profesionálů. Zahrnuje nejčastější otázky používané examinátory v tuzemsku i zahraničí. Nepostradatelné pro studenty oboru a pro profesionály. Text v českém jazyce, názvy figur a variací i v angličtině. Cena 250 Kč.

TECHNIKA STANDARDNÍCH TANCŮ

(Ing. Zdeněk Landsfeld, Jiří Plamínek)

Úplné popisy v tomto rozsahu v češtině nepublikované. Nepostradatelný studijní materiál pro tanečníky, trenéry a taneční mistry. Zahrnuje waltz, slowfox, quickstep, tango a valčík. Rozsah 145 stran, text v českém jazyce, názvy figur a variací i v angličtině. Již 2. vydání. Cena 470 Kč.

POLKA

(Jindřich Hes sen.)

Vznik, historie a popisy figur a variací české polky. 16 stran.

Doporučená literatura pro trenérské studium na FTVS University Karlovy v Praze a FTK University Palackého v Olomouci. Cena 100 Kč.

 

Vize

Hodnoty SUT

 

Tradice

Přestože si lidé již málokdy píší dopisy, nenosí ve společnosti frak, ani se již nezapisují na plesech do tanečních pořádků, jsme hrdi na to, že již více než 125 let náš svaz podstatnou měrou formuje svět dospívajících v našich zemích. V tanečních kurzech proměňuje dívky v mladé dámy a chlapce v mladé muže. Svaz učitelů tance se stal ostrovem jistoty uprostřed rychle se měnícího světa a díky zkušenostem z let minulých hledí s chutí do časů právě přicházejících.

 

Slušnost

Všichni víme, že nejen šaty dělají člověka! Jednou ze základních hodnot nejen našeho svazu je slušnost. Taneční mistři ji již více než 125 let reprezentují a předávají mladší generaci. Uvědomění si, že každý má stejná práva, se právě v tanci uplatňuje základní první otázkou příchozího: Smím prosit.

Elegance

Svět tance je pro nás zosobněním elegantního pohybu a šarmu. Elegance se v prostředí SUT projevuje nejen přímo na parketě, ale také mimo něj. Ve vystupování jednotlivých tanečních mistrů, vlastní úrovní prezentace, na akcích, které SUT pořádá. Příkladem může být Český taneční pohár – kombinace sportovní i společenské událost v elegantním hávu.

Svoboda

Ze svobody vychází mnohé, co děláme: svoboda podnikání, svoboda názoru, pohybu a v neposlední řadě také svoboda spolčování. Možnost vyjádřit svůj názor a ovlivnit chod dění jsou pro nás důležité. Proto fungujeme v pracovních týmech, které jsou flexibilní a různorodé. Díky přesahu do jiných profesí jsme schopni nadhledu a díky zkušenostem profesionálních členů ze světa podnikání jsme si vědomi, že právě svoboda je klíčem k otevírání lidských možností.

Protože je svoboda křehká, jsme připraveni dbát o ochranu svobody našich členů i v době nejtěžší.

Pohyb

SUT ročně rozpohybuje přes 40 000 tanečníků na rekreační bázi a 5000 tanečníků na bázi amatérské. Klademe důraz především na pohyb jako způsob prevence a cestu ke zdravému životnímu stylu. Člověk se může pohybovat a tančit v každém věku a v našem svazu může tančit i s handicapem. Nabídka kurzů a soutěží SUT je tak široká, že vyhoví malým dětem, dospělým i seniorům a to ve škále disciplín od street dance, disco až po společenský a sportovní tanec.