O nás

Struktura SUT

Každý taneční styl či forma u nás má to správné místo

M
"

Pobočné spolky

Pobočné spolky

Petrana Slámová

21. srpen 2021

Popisy tanců

TECHNIKA LATINSKOAMERICKÝCH TANCŮ

(Ing. Zdeněk Landsfeld, Jiří Plamínek)

Úplné popisy v principech Waltera Lairda. Skvělá pomůcka pro trenéry a taneční mistry. Zahrnuje rumbu, sambu, cha-cha-cha, paso doble a jive. Rozsah 240 stran, text v českém jazyce, názvy figur a variací i v angličtině. Již 2.vydání. Cena 520 Kč.

OTÁZKY A ODPOVĚDI k Technice standardních a latinskoamerických tanců

Pro všechny typy zkoušek amatérů i profesionálů. Zahrnuje nejčastější otázky používané examinátory v tuzemsku i zahraničí. Nepostradatelné pro studenty oboru a pro profesionály. Text v českém jazyce, názvy figur a variací i v angličtině. Cena 250 Kč.

TECHNIKA STANDARDNÍCH TANCŮ

(Ing. Zdeněk Landsfeld, Jiří Plamínek)

Úplné popisy v tomto rozsahu v češtině nepublikované. Nepostradatelný studijní materiál pro tanečníky, trenéry a taneční mistry. Zahrnuje waltz, slowfox, quickstep, tango a valčík. Rozsah 145 stran, text v českém jazyce, názvy figur a variací i v angličtině. Již 2. vydání. Cena 470 Kč.

POLKA

(Jindřich Hes sen.)

Vznik, historie a popisy figur a variací české polky. 16 stran.

Doporučená literatura pro trenérské studium na FTVS University Karlovy v Praze a FTK University Palackého v Olomouci. Cena 100 Kč.

 

Jan Beránek

21. srpen 2021

Poznejte

Strukturu SUT

 

Mateřskou organizací je Svaz učitelů tance ČR, jehož kořeny sahají až do r.1895. Na základě usnesení členské schůze  byly založeny pobočné spolky věnující se specifickým oblastem tance a mající vlastní řídící a kontrolní mechanismy. Tímto se daří nabídnout aktivity v oblasti tance profesionálů s amatéry (Pro-Am), tance na vozíku ( Para Dance) a amatérském sportovním tanci. Český taneční svaz zastřešuje sport rekreační v celé jeho šíři. Vedle těchto specializovaných sekcí stále pod Svaz učitelů tance spadá výuka v tanečních kurzech a profesionální sport. Specializací se nám daří udržet vše pod hlavičkou mateřské organizace ale zároveň se do detailů věnovat specifikům té dané oblasti tance. Navštivte jednotlivé divize kliknutím na infografiku.

Struktura SUT

Profesionální liga

Taneční kurzy

Rekreační sport

Dance Clip Club

FTM

Sportovní tanec

Solo dance

Hobby dance

Karibské tance

PRO AM dance

Para Dance Sport

Struktura SUT

Rekreační sport

Dance Clip Club

FTM

Sportovní tanec

Solo dance

Hobby dance

Karibské tance

PRO AM tanec

Para Dance Sport