Tančíme

Chci začít

Pokud vás baví se hýbat do hudby, máte ty nejlepší předpoklady pro tanec. Stačí si jen vybrat, kam povedou vaše první taneční kroky.

M
"

Pobočné spolky

Pobočné spolky

Petrana Slámová

21. srpen 2021

Tančíme

Jak začít tančit

 

Člověk může začít tančit v každém věku. Dokladem je oblíbenost kurzů pro dospělé, do kterých se můžete přihlásit u našich tanečních škol. Taneční pro mládež jsou zastoupeny již historicky ve velmi silném zastoupení v každém kraji. Z nich se při hlubším zájmu o tanec profilují taneční páry, které se dále vzdělávají v tanečních školách a účastní se soutěží. Pro začátek Vaší taneční kariéry doporučujeme se obrátit na nejbližší taneční školu ve vašem okolí. Pokračováním Vaší taneční cesty může být účast na soutěžích našeho svazu a možná i vrchol v podobě mistrovského titulu.

Rekreační tanec

V SUT má rekreační tanec více než 60-ti letou tradici. Typickými účastníky těchto soutěží s názvem Hobby Dance jsou absolventi tanečních, děti z tanečních kroužků a studenti tanečních škol. V SUT jsou rozděleny na 3 výkonnostní úrovně. Pro účast na soutěžích Hobby E stačí evidence bez nutnosti platby členských příspěvků. Start v kategorii Hobby D je podmíněna registrací do SUT AL. Pro postup do Hobby C je nutné získání 150 bodů.

Amatérský - výkonnostní tanec

Výkonnostní kategorie začínají v SUT třídou Sport C. Účastníci jsou typicky tanečníci, kteří se věnují tanci již intenzivněji. Ve třídě Sport C je stále nutné držet choreografii v mezích sylabu od tříd B se tančí otevřený repertoár. Postupy do vyšších tříd  jsou dány ziskem 150 bodů a to od tříd Sport C – B- A, až do třídy nejvyšší – Sport S. Soutěže ranklistového charakteru pro zisk bodů do žebříčku jsou vedeny pod Národní taneční ligou.

Profesionální tanec

Královskou kategorií je třída nejvyšší – profesionální. Ta je již od 20. let  minulého století, až do dnešních dnů nedílnou součástí mistrovství organizovaných SUT. Profesionální taneční páry pravidelně reprezentují ČR na světových soutěžích mistrovství světa a Evropy včetně vrcholných soutěží v Anglii (Blackpool, UK OPEN, International).