Tančíme

Tančíme

Tanec je vyjádřením duše.  Objevte společně s námi jeho možné podoby a styly.

M
"

Pobočné spolky

Pobočné spolky

Petrana Slámová

21. srpen 2021

Popisy tanců

TECHNIKA LATINSKOAMERICKÝCH TANCŮ

(Ing. Zdeněk Landsfeld, Jiří Plamínek)

Úplné popisy v principech Waltera Lairda. Skvělá pomůcka pro trenéry a taneční mistry. Zahrnuje rumbu, sambu, cha-cha-cha, paso doble a jive. Rozsah 240 stran, text v českém jazyce, názvy figur a variací i v angličtině. Již 2.vydání. Cena 520 Kč.

OTÁZKY A ODPOVĚDI k Technice standardních a latinskoamerických tanců

Pro všechny typy zkoušek amatérů i profesionálů. Zahrnuje nejčastější otázky používané examinátory v tuzemsku i zahraničí. Nepostradatelné pro studenty oboru a pro profesionály. Text v českém jazyce, názvy figur a variací i v angličtině. Cena 250 Kč.

TECHNIKA STANDARDNÍCH TANCŮ

(Ing. Zdeněk Landsfeld, Jiří Plamínek)

Úplné popisy v tomto rozsahu v češtině nepublikované. Nepostradatelný studijní materiál pro tanečníky, trenéry a taneční mistry. Zahrnuje waltz, slowfox, quickstep, tango a valčík. Rozsah 145 stran, text v českém jazyce, názvy figur a variací i v angličtině. Již 2. vydání. Cena 470 Kč.

POLKA

(Jindřich Hes sen.)

Vznik, historie a popisy figur a variací české polky. 16 stran.

Doporučená literatura pro trenérské studium na FTVS University Karlovy v Praze a FTK University Palackého v Olomouci. Cena 100 Kč.

 

Jan Beránek

21. srpen 2021

CO TANČÍME

Cesta k vašemu snu o tanci

Nezáleží  na vaší úrovni, schopnostech či handicapu, zajišťujeme podporu a vedení vašeho kompletního tanečního rozvoje. Od tanečních kurzů, rekreační sport, až sport profesionální přes kurzy pro tanečníky s handicapem i bez handicapu, od dětí po seniory. Od klasických po moderní tance.

Taneční kurzy

Stěžejní činnost svazu a jeho profesionálních členů. Taneční neodmyslitelně patří k české kultuře a do podstatné míry ji i formují. V prostředí rapidně se měnících hodnot a postojů je její sociální přesah důležitější, než kdy v minulosti. Podstatou tanečních kurzů je nejen výuka základních kroků, ale také výuka společenského chování, etikety a stolování.

Tanečními kurzy projde pod vedení tanečních mistrů každoročně více než 40.000 frekventantů. Svaz zajišťuje tanečním mistrům metodologickou podporu ve formě kongresů a školení, právní podporu ve formě distribuce výkladů aktuálně diskutovaných oblastí.

Sportovní tanec

Sportovní tanec je výkonnostně orientovaná podoba tance společenského. Oproti klasickým tancům nabízí vyšší variabilitu stylů a forem (solo dance, synchro dance, taneční páry, formace).

Náš svaz pro sportovní tanec realizuje již více než 50 let soutěže pro absolventy tanečních, Hobby Dance, amatérský tanec, profesionální tanec. Krása sportovního tance je ve vyvážené  kombinaci elegance se sportovní složkou rychlosti, flexibility, energie. S různými podobami a výkonnostními formami sportovního tance se můžete v rámci rodiny Svazu učitelů tance setkat v Českém tanečním svazu, Czech Amateur League, Czech Para Dance Sport a SUT samotném.

Taneční styly

Doménou svazu jsou styly společenského sportovního tance. Mezi ně se řadí standardní a latinskoamerické tance, polka. Více než 20 let díky projektu Festivalu tanečního mládí rozvíjí i styly další: disco, street, moderna, plesové předtančení, parketové kompozice a v neposlední řadě i karibské rytmy salsa, bachata, merengue.

Formy tance

Tanec má mnoho podob a forem. Vzděláváme lektory a organizujeme soutěže pro oblasti solo dance, kdy každý tanečník tančí sám za sebe, duo/synchro dance kdy tančí dvě dívky spolu,  párový tanec, skupinové choreografie pro tělesa o počtu 6 – 22 tanečníků

Chci začít

Tančit lze začít v každém věku či situaci. Stačí mít chuť! Se vším dalším vám ochotně pomůžeme ve Svazu učitelů tance. Naši tanečníci ve většinové míře začínají svojí taneční cestu v základních tanečních. Někteří však začínají v DDM či jiných souborech a zúčastní se jedné ze svazových soutěží. Rádi vám doporučíme taneční školu či taneční klub v blízkosti vašeho bydliště. 

Pro začátek je důležité navštívit Vaši nejbližší taneční školu, kde vám  ochotně poradí s výběrem nejen tanečního stylu, ale i formy. Dobám, kdy se dělala výběrová řízení již odzvonilo a proto se nebojte dorazit kdykoliv v průběhu roku a započít cestu za svým tanečním snem.