Soutěžíme

Kalendář soutěží

Tanci se věnujeme na úrovni vzdělávací, rekreační,

Soutěže Czech amateur league

V rámci amatérské ligy soutěžíme ve standardních, latinsko-amerických a karibských tancích. Volit můžete z párových i sólových disciplín. Třída Hobby E je čistě “tzv. soutěž na zkoušku”, nutná je pouze evidence, od tříd Hobby D, kde je již registrace do svazu podmínkou se sbírají body pro postup do tříd vyšších. V případě registrace v jiném svazu se zařazení do tříd určuje dle převodníku tříd. Soutěže probíhají po celé ČR.

Soutěže Czech Pro Am Dance Union

Soutěže profesionálů tančících s amatéry (Pro-Am) pod pravidly Czech Pro Am Dance Union. Champions league soutěže, soutěže zapojené do žebříčku vč. mistrovství ČR, vše naleznete zde.

Soutěže Festivalu tanečního mládí

Postupové soutěže předtančení otevřené všem souborům. Věkové kategorie miniděti, děti, junioři, mládež a senioři v disciplínách Plesová předtančení, Parketové taneční kompozice, Show předtančení, Street předtančení a Diskotéková předtančení.

Soutěže Českého tanečního poháru

Celorepublikový seriál soutěží kombinující sportovní a společenský půvab tance. Každý event obsahuje taneční soutěže pestrého zaměření a vrcholí plesem pro širokou veřejnost. 

Soutěže Para Dance Sport

Tanec na vozíku je v ČR velmi dynamicky se rozvíjející disciplínou. Její počátky se kladou do r. 2019, kdy se v Praze otevřel  první taneční sportovní kurz. Nyní se tanci na sportovní úrovni věnují členské kluby ve více než 4 městech a další zájemci se hlásí.

Tančí se na standardní a latinskoamerické rytmy. SUT pravidelně organizuje mistrovství ČR a od r. 2021 také nejvyšší soutěž světové ParaDance ligy pod hlavičkou Světového paralympijského výboru.

Soutěže profesionálů

Pohárové i mistrovské soutěže nejzkušenějších tanečníků svazu. Profesionální taneční soutěže jsou královskou disciplínou SUT, který profesionální páry již od svého založení r.1895 sdružuje. Kromě soutěží se s profesionály setkáváme na kongresech a dalších školících akcích SUT.