Soutěžíme

Soutěžíme

Seznam soutěží, výsledky, kalendáře. Vše zde na jednom místě.

Kalendář soutěží v tuto chvíli připravujeme. Děkujeme za trpělivost, brzy vám ho zprovozníme, stejně jako ostatní oddíly webu, které jsou součástí informačního systému SUT.

 

Kalendář soutěží (all)

Pro zhlédnutí naplánovaných soutěží využijte tento kalendář soutěží. Zvolte taneční styl, ve kterém byste chtěli najít soutěžní akci.

Výsledky soutěží

Výsledky soutěží a jejich archiv naleznete zde. Pro vyhledání výsledků zvolte nejen taneční styl, ale také termín proběhlé akce. Při nesrovnalosti záznamů kontaktujte, prosím, soutěžní komisařku Danu Pavelkovou.

Sportovně talentovaná mládež

Talentovaná mládež je podporována ve Svazu učitelů tance na základě koncepce Talent SUT. Propracovaný systém trojúrovňového vedení začíná základní úrovní Sportovní akademie SUT, přes Sportovní středisko mládeže SUT až po nejvyšší věnující se mládeži je Vrcholové středisko mládeže SUT.

Reprezentace

Členy reprezentace vybíráme na základě výsledků z národních i mezinárodních soutěží. Podporujeme je materiálně i finančně a díky koncepci reprezentačních soustředění jim poskytujeme komplexní přípravu. I díky tomu máme radost, že za rok 2021 SUT úspěšně reprezentovalo více než 30 sportovců a získali 13 titulů mistrů světa.

Czech Dance Trophy

Celorepublikový seriál tanečních soutěží. Každá akce začíná denní soutěžní částí a vrcholí gala večerem s finále vybraných disciplín. Prioritou Czech Dance Trophy je kultivace tanečního prostředí a skloubení sportovní a společenské stránky tance a tanečních událostí. Na jednotlivých akcích se prezentují různé taneční styly a soutěže vybírané organizátorem. SUT tyto akce aktivně podporuje potřebným materiálně-technickým zabezpečením. Manažerem Czech Dance Trophy je Jan Beránek.

Czech Amateur League - Solo & Duo Dance

Forma Solo dance vznikla jako podnět na rostoucí oblibu  tance u dívek. Soutěží se v kategoriích single, kde každá tanečnice tančí sama za sebe, v kategoriích synchro, kde tančí spolu dvě dívky a hlavním měřítkem je synchronicita provedení, duo, kde tančí také dvě dívky, ale v rámci choreografie se pohybově doplňují, nemusí se však držet synchro schématu.

Soutěží se v jednotlivých tancích. Tanečnice tak nemusí nutně tančit  všechny latinskoamerické tance, ale mohou si vybrat např. jen dva. Je dovoleno tančit i ve výkonnostních třídách vyšších. Zde nasbírané body za poražené soupeře se načítají do soutěžního konta. SUT organizuje mistrovství ČR v Hobby a Sport, otevřené pro všechny zájemkyně o taneční sport.

Czech amateur league - párové tance

V rámci amatérské ligy soutěžíme ve standardních, latinsko-amerických a karibských tancích. Volit můžete z párových i sólových disciplín. Třída Hobby E je čistě “tzv. soutěž na zkoušku”, nutná je pouze evidence, od tříd Hobby D, kde je již registrace do svazu podmínkou se sbírají body pro postup do tříd vyšších. V případě registrace v jiném svazu se zařazení do tříd určuje dle převodníku tříd. Soutěže probíhají po celé ČR.

Manažerem amatérské ligy je Vítězslav Rázek.

Festival tanečního mládí

Postupové soutěže předtančení otevřené všem souborům. Věkové kategorie miniděti, děti, junioři, mládež a senioři v disciplínách Plesová předtančení, Parketové taneční kompozice, Show předtančení, Street předtančení a Diskotéková předtančení. Manažerem FTM je Lukáš Kleinberg.

Hobby dance

Soutěže pro začínající taneční páry jsou jednou z hlavních priorit SUT. Pravidelně organizuje mistrovství ČR pro páry vycházející z tanečních, mistrovství ČR Hobby pro páry s prvními zkušenostmi a to ve všech věkových kategoriích. Na soutěžích Hobby se tančí ve většině kategorií dle sylabu, který popisuje možné použití tanečních figur. K výběru jsou však všechny figury – konkrétní výběr není zúžen příslušností k taneční třídě. Soutěžit v Hobby můžete bez nutnosti členství ve svazu, postačující je prostá evidence sportovce.

Para Dance

Tanec na vozíku je v ČR velmi dynamicky se rozvíjející disciplínou. Její počátky se kladou do r. 2019, kdy se v Praze otevřel  první taneční sportovní kurz. Nyní se tanci na sportovní úrovni věnují členské kluby ve více než 4 městech a další zájemci se hlásí.

Tančí se na standardní a latinskoamerické rytmy. SUT pravidelně organizuje mistrovství ČR a od r. 2021 také nejvyšší soutěž světové ParaDance ligy pod hlavičkou Světového paralympijského výboru.

 Vedle aktivního sportu se věnujeme i zájmové činnosti/ rekreačnímu sportu pro vozíčkáře v kurzech tzv. social dance. V současné době navštěvuje kurzy v Praze na 20 párů.

DCC dance

Soutěže v tanečních moderních stylech inspirovaných klipy z hudebních klipů. Každý rok se zveřejňují nová videa z produkce Dance4fans, od které je SUT odebírá. Tanečníci se dle předlohy naučí danou choreografii a soupeří v jejím provedení s kolegy z celého světa.

Profesionální sport

Pohárové i mistrovské soutěže nejzkušenějších tanečníků svazu. Profesionální taneční soutěže jsou královskou disciplínou SUT a již od svého založení profesionální páry sdružuje. Kromě soutěží se s profesionály setkáváme na kongresech a dalších školících akcích SUT.

Profesionálové historicky dlouhodobě reprezentují SUT a Českou republiku na nejprestižnějších světových soutěžích.